| yoooooo a întrebat:

Am o problema cu calculatorul..can il aprind pe ecran imi apare un chenar cu eroare dll. pe desktop nu imi apare nici bara de start nici iconitele, doar poza de desktop. am cautat o solutie dar la toate imi spun sa intru in start si control panel dar eu nu pot face asta pentru ca nu imi apare. Multumesc pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| anothernothingthing a răspuns:

Ori reinstalezi windowsul, ori atunci cand se deschide calculatorul apesi Ctrl+Alt+Del, te duci la procese, cauti un proces numit explorer.exe.
1. Daca il gasesti (ruland), il selectezi si dai "end process", iar apoi te duci la "file", dai "new task" si scrii: explorer.exe si ii dai ok.
2. Daca nu il gasesti in lista, intri la file si faci tot ce am scris mai sus.

Sper ca te-am ajutat.

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat