| Maestrul001 a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatorul!
Cand ma joc sau stau pe fb chestii din astea mi se restarteaza singur calculatorul! Cate odata pana sa se restarteze se fac multe patratele pe ecran si se aude un bazait in boxe apoi se restarteaza!

Azi dim am obs ca elicea de la sursa se invartea greu rau si scotea un sunet ciudat! Am rezolvat acum se misca absolut normal! De la ce poate fii?

dau funda! 1

Astept multe pareri!

P.S Am windows 7, Procesor Pentium(R) dual - Core CPU E550 @ 2.80 GHz 2.80 Ghz; Installed memory ( RAM ) : 2, 00 GB; System type 32-bit Operating System; Pen and toch No pen or tuch Input is availabe for Display!

SRRY DE CATEGORIE!

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

S-ar putea sa te lase sursa.
Sau se incalzeste prea tare procesorul.
Nu il mai raceste coolerul cum trebuie.

| Maestrul001 explică (pentru zdrangoi):

Si cum pot repara daca e sursa? sau ce sa fac sa se raceasca procesorul

| zdrangoi a răspuns (pentru Maestrul001):

Sursa o poti inlocui.
Nu costa foarte scump.
Cam 50ron.
Cat despre procesor e greu de dat un verdict din ce cauza se supraincalzeste.
Si intr-un caz si in altul cel mai bine este sa chemi pe cineva care se pricepe sa vada PC-ul si despre ce e vorba.

| Untaru_Alin_1988 a răspuns:

Se incinge placa video.