| Alexandru567 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul, dar nu se intampla mereu, cel putin pana acum nu se intampla prea des, cand jucam jocuri cu sistem req mai ridicate, se bloca complet, ecranul negru, sunetul se bloca, adica se tot repeta, nu se oprea de tot. Problema este ca acum incep sa am problema si la CS:GO si la Dota 2, chiar si la SA:MP, unde chiar nu am intampinat nici o problema pana acum, adica nu imi scade frame rate-ul sau ceva, pur si simplu se blocheaza, cum am precizat mai sus. Daca ma puteti ajuta, v-as fi recunoscator, astea sunt procesorul si placa video:
Procesor:Intel(r) core(tm)2 duo cpu e8400 @ 3ghz
Placa video(se poate ca aici sa am problema, insa nu stiu sigur): Nvidia GT 220
-Am pus intrebarea la tehnologie, nu stiu daca trebuia pusa la jocuri, sper ca e ok.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Windowsul are probleme. Ar trebui schimbat si DVD-ul cu Windowsul. Eventual daca poti sa instalezi unul de pe stick.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa instalezi o versiune mai noua a programului cu care rulezi jocurile.

| Alexandru567 explică (pentru LonelyLoner92):

La ce te referi mai exact prin acest program?