| TupacShakur a întrebat:

Salut
am o problema cu calculatorul.
de fiecare data cand deschid un fisier video sau intru intr-un folder cu un fisier video de orice format calculatorul se blocheaza cu urmatoarea eroare: Windows Explorer has encounter a problem and needs to close. We are sorry for the inconvenience.
de la ce ar putea sa fie?
am aeasta eroare de cand am cumparat calculatorul si cu windows cu licenta facea la fel.

3 răspunsuri:
| ateuNEGATIV a răspuns:

In primul rand trebuie setat sa se deschida video cu un vlc, bsplayer

| WedDye a răspuns:

Poate sa fie de la programele cu care le deschizi... I-ati un Bs-player sau VLC cv si fi sigur daca e compatibil si daca merge

| TupacShakur explică:

Am bs player si daca deschid mai intai bsplayerul si dau open il deschide fara probleme.
si la videoclipuri iconita e cea de la bsplayer deci e setat sa deschida cu bsplayer dar cand dau dublu likck sau deschid un folder cu videoclipuri imi da eroarea de care v-am spus.
si nu are cum sa fie de la programe atata timp cat eu nici nu deschid videoclipurile si imi da eroarea