| GhostForest a întrebat:

Am o problema cu Calculatorul.De fiecare data cand il pornesc imi apare ceva de Floppy Disk fail si imi cere sa apas F1 si apoi porneste normal.As vrea sa stiu care este problema.Acum o luna am avut o problema care se numeste Blue Screen, specialistul la care am fost m-i-a spus ca s-ar putea sa fie probleme cu hard diskul si ca ar trebui schimbat.Raspunsul bun va primi funda! Va multumesc.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu folosesti dischetele alea vechi atunci dezactiveza unitatea Floppy din BIOS.
Cat despre BSOD-uri(blue screens) da...cel mai des apar din cauza virusilor seriosi sau a defectiunilor/instabilitatilor hardware.