| Bong9911 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Il deschid si merge cat merge, dar dupa un timp mi se inchide monitorul si nici mouse-ul si tastatura nu mai functioneaza. Doar unitatea imi ramane deschis. Am facut windows-ul dar dupa un timp iar imi face asa. Care ar putea fi cauza?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi placa video.

| Bong9911 explică (pentru Salontanul):

Dar ce treaba ar avea mouse-ul si tastatura? Am mai patit asta odata si am facut windows-ul, dar nu am dat format la tot hard-ul. A mers bine cam o luna, dar acum iar mi-a facut asa

| Salontanul a răspuns (pentru Bong9911):

Pai de unde stii ca mouseul merge si tastatura? Daca monitorul e stins nu mai vezi nimic!

| Bong9911 explică (pentru Salontanul):

Mi se inchid luminile si la ele...

| Salontanul a răspuns (pentru Bong9911):

Poate fi si de la placa video dar ar trebui dus la un atelier. Trebuie schimbate piese sa vada de unde provine defectiunea.

| Bong9911 explică (pentru Salontanul):

Era de la rami, i-am pus in celelalte doua sloturi libere iar apoi nu mi-a mai facut figuriwinking

| Salontanul a răspuns (pentru Bong9911):

Ma bucur. Multumesc pentru funda.

7 răspunsuri:
| Bong9911 explică:

Dar ce treaba ar avea mouse-ul si tastatura? Am mai patit asta odata si am facut windows-ul, dar nu am dat format la tot hardul. A mers bine cam o luna, dar acum iar imi face asa