| Glsukab a întrebat:

am o problema cu castile, nu se mai aude casca dreapta. La inceput daca miscam putin firul exact unfr intra in pc ( miscam de jack) mergea dar acum nu mai merge casca dreapta deloc.

Răspuns Câştigător
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, taie mufa jack, desfa firele dai o bucata de 3 cm din cablu si dupa leaga le de mufa jack, dupa ce le-ai prins, dai foc la fire dar doar acolo unde ai legat, izoleaza si merge, o seara faina

3 răspunsuri:
| Andr3y007 a răspuns:

Ar fi mai bine sa incerci sa ti le repari tu decat sa te duci cu ele la reparat

| zBogDDy a răspuns:

Fa-le acasa, dezlipeste casca problema, si dupa inadeste firele exact cum erau, dar lipesti cu pistolu de lipit, si un pic de sarma speciala.

| XxHAOSxX a răspuns:

Castile se mai si strica...Probabil nu mai face contect bine...Cumparati altele sau dule undeva sa ti le repare.