| White_Barry_1988 a întrebat:

Salut, am o problema cu citirea USB-ului... daca scot USB-ul sau telefonul orice ce am contectat, daca vreau sa il bag iar nu il mai citeste trebuie sa ii dau restart si apoi imi citeste... care ar fi problema, s-a mai lovit careva de aceasta problema? Mersi Alex

1 răspuns:
| gabicoo a răspuns:

Eu am patit-o cu cardul. Am depistat 2 cauze :
1- laptopul era supra solicitat in urma unui update. Am dat restart si l - a citit apoi fara probleme.
2- laptopul era supra incalzit dupa 6 ore de functionare non stop. L-am inchis și dupa ce s-a racit nu au mai fost probleme. Acum folosesc un cooler suplimentar si nu mai face figura asta.
Solutia ar fi sa nu supra soliciti PC -ul