| eumic a întrebat:

am o problema cu compu. il deschid, deschid monitorul, si dupa cateva secunde imi apare pe monitor no signal detected...si se inchide monitorul. iar unitatea merge in continuare. stie cineva ce ar putea sa aiba?

6 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Nu ai semnal video, ceva nu e in regula cu placa ta video. Poate nu sta bine in slot, sau are praf. Scoate placa si inlatura cu grija praful de pe placa si din/pe slot(verifica ventilatorul de pe placa, daca are) si pune'o inapoi! Intre timp, daca ai placa video integrata, probeaz'o(poate ai o intrerupere pe cablu).

| Alex_9605 a răspuns:

Daca ledul monitorului se aprinde nu e ars nimic, nu te speria. E posibil sa fie deconectat cablul sau sa fie o problema cu placa video.Verifica cablul monitorului care intra in unitate, eventual deconecteaza-l si pune-l la loc.In mod normal e un cablu cu 2 suruburi filetante. Daca nu, e posibil sa fie si de la placa video.

| mary123 a răspuns:

S-ar ca monitorul sa nu fie conectat la unitate. VErifica cablurile :*

| AleandraIleana98 a răspuns:

Si eu am patit asa si a trebuit sa duc calculatorul la fabrica de la care l-am luat sa mi-l repare>probabil a intrat praaf la vntilatorul de la unitate.Iti recomand sa il duci sa til repare. Vor sti ei sigur ce e de facut.Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S'a ars monitorul.Stiu eu pe cineva care a patit asta si a trebuit sa isi cumpere altul.

| eumic explică:

Nu are nimic monitorul, am verificat cablurile, am adus alt monitor si tot asa face.nu da semnal la monitor...ms pentru sfaturi