| Alverto a întrebat:

Salut.
Am o problemă cu conectarea telefonului la PC prin USB.
Nu mai recunoaște usb-ul și am înceract toate soluțiile pe care le oferă Microsoft dar fără folos.
Știe cineva ce pot face?
Fiindcă am de extras din PC un fișier important in telefon

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai grija ce cablu folosesti!
Daca PC-ul nu "vede" telefonul la conectare, atunci este posibil ca, cablul folosit de tine este un cablu de INCARCARE (cu doar 2 fire interioare).
Pentru a conecta telefonul, ai nevoie de un cablu de DATE (cu 4 fire interioare).

| Alverto explică (pentru Bula):

Am văzut despre asta in articolele citite ieri
Nu cred că e o diferență între cel de încărcare și cel de date, doar materialul mai bun
Fiindcă până ieri a mers cu cel de încărcare

| Bula a răspuns (pentru Alverto):

Sunt doua cabluri diferite.
Cu cablul de date se poate incarca, DAR cu cablul de incarcare nu se pot transfera date.

Incearca cu alt cablu, care SIGUR este de DATE.

| Wr3nch a răspuns:

Ce model de telefon boss?

| Alverto explică (pentru Wr3nch):

Xioami Mi 8 Lite
Am mai transferat fișiere de pe pc pe același telefon dar de aseară nu mai merge

| Wr3nch a răspuns (pentru Alverto):

Verifica sa fie selectat modul de dispozitiv multimedia la usb connection.