| Gheorghe_Galbura_1999 a întrebat:

Salut, am o problema cu cs.Am un pc care ar trebui sa duc cs peste 150 fps cu setarile pe high, dar imi merge in 60-70 indiferent ce setari am si n-am pus block pe fps sau ceva,
ce as putea sa fac?

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut, lasă specificaţiile PC-ului în primul rând să vedem dacă chiar ar duce cu 150 cu setările pe High şi vedem după.

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a functiona cu fps mare, trebuie indeplinite mai multe conditii, deodata:
1. Sa ai o placa de baza optimizata pentru prelucrare video
2. Sa ai un procesor central (CPU) suficient de "puternic"
3. Sa ai si un procesor central (GPU) si placa video suficient de "puternic"
4. Sa ai rezolutia monitorului si ceea a jocului identic reglate si nu prea mari
5. Sa ai memorie RAM mare si rapida
6. Sa folosesti SSD in loc de HDD
7. Sa ai oprite /sterse toate celalalte programe si functiile Windows care nu sunt strict necesare jocului.

Oricare din acesti factori nerespectati duce la reducerea fps-urilor.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Bula):

SSD in loc de HDD, specialist de top, clar. Programe si functii Windows... de parca ar avea un procesor din 1997.

| All4QuestionS a răspuns:

Poate ai vsync pornit...