| sanki a întrebat:

Am o problema cu culorile la pc. Mai exact, nu mai pot schimba culorile, ecranul este doar alb-negru. Am intrat in setarile monitorului si in setarile driver-ului, dar degeaba. Nu e stricat display-ul pentru ca am schimbat cu alt monitor si e la fel. Când ii dau restart imi apar culorile, dar apoi redevine alb-negru. Daca deschid un program ca si admin imi apar culorile, dar dupa ce apas "yes" se face alb-negru. Mai pot face ceva sau trebuie reinstalat Windows?

4 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Presupun ca ai Windows 10.

Apasa WinKey + CTRL + C

WinKey e tasta dintre CTRL si ALT, cu logo-ul Windows pe ea.

Daca vrei mai multe detalii (engleza): http://support.microsoft.com/......or-filters

| JackR a răspuns:

Incearca sa schimbi cablul dintre PC si monitor, sau incearca alta iesire video.

| SkittlesP a răspuns (pentru JackR):

Ar trebiu sa mearga, dar ar putea sa incerce si reinstalarea.

| Mcboss05180 a răspuns:

Click dreapta pe desktop, graphic properties, display, color, advanced, saturation trebuie sa fie pe 0. Asta ar trebui sa faci daca ai procesorul de la Intel. Funda?