| americanu00334567 a întrebat:

Am o problema cu discul C deci am cativa KB pe el cum sa imi eliberez spatiul? deci ma scoate din sarite cate o data de fapt acum nu imi mai merge nici roblox din cauza lui am folosit disk cleanup si mi-a eliberat 213 mb care acum tot imi scade si imi scade si am 0 bytes nu stiu ce sa mai fac l-am si defragmentat si i-am oprit hibernarea si am avut 4 GB care tot s-au consumat pe nu stiu ce deci parca se umple cu aer nu stiu ce sa ii mai fac am folosit ccleaner si nimic va rog alte sfaturi in afara de cele mai sus ajutati-ma! Va rog!
P.S: Am windows 7 ultimate si discul C are 19, 4 GB si windosul are tot atat (19, 4 GB) el are totalitatea discului ceea ce nu avea asa mult avea mult mai putin cum poate windosul meu sa aiba dintr-o data totalitatea discului? HELP ME!

7 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

In primul rand ca partitia e mica pentru win 7. Minim 30 GB, cu drivere, programe si alte alea. In alta ordine de idei, mai mult ca sigur ai virusi care scriu aiurea pe hard si ocupa spatiu!

| gir861 a răspuns:

Ca să foloseşti Windows 7 în bune condiţii, ai nevoie de 40Gb. În consecinţă, va trebui să extinzi partiţia C sau să schimbi hardul.

| alyboe19 a răspuns:

Salut. Problema cu hdd tau este urmatoarea. Fiecare windows isi face ubpdate la un anumt timp setat de tine sau de Pc automat, iar fiecare update care se face este introdus in Disk C, de accea disk tau C se umple mereu, daca vrei sa scapi de problema fa asa cum iti zic : Intri in start, dai pe control panel accesezi security chenter sai dezctivezi automatic update iar problema ta va disparea te asigur.

| americanu00334567 explică (pentru alyboe19):

Scuze dar habar nu am cum sa accesez security chenter laughing) nu am gasit deci cum il accesez?

| alyboe19 a răspuns (pentru americanu00334567):

Man pe desktop ai jox in contul stang unde dreptunghi care scrie start apesi pe el si aopi ti se deschideceva impratita in 2, in partea dreapta scrie control panel, dai pe el si acolo gasesti security center. Apoi e imposibil sa nu vezi automatic ubdate dai pe el si il setezi tu cum doresti.

| andrewdavid a răspuns:

Salut omule!
In primul rand, CALMEAZA-TE! big grin

1. Ai o partitie D? Daca ai o pertitie D, muta (nu copia, cu muta) toate pozele, filmele, muzica si documete.

Ai grija ca daca muti tot folderul "My documents", s-ar putea sa ai probleme cu anumite programe. Asa ca vezi ce e mai mare si il muti.

Daca nu ai o partitie D trecem la 2.

2. Instaleaza "Disk Space fan 4" (e gratuit).
-> Dai click pe "C:\"
-> Dai click pe "Scan Now" si astepti putin
-> Acum in partea stanga vezi foldere si fisiere cu marimea. Poti sa alegi pe care vrei si dai apesti "Del" sau "Delete" (pe tastatura)

Inchizi programul, golesti Recycle Bin si esti gata.

Daca mai ai nevoie de asistenta ma poti suna la nr: 0723483696

| ywar a răspuns (pentru andrewdavid):

Nenorocirea e ca empty recycle bin nu rezolva problema, ar trebui folosita o metoda de stergere pentru a scapa de ele fizic; probabil stii ca prin empty recycle bin se sterge numai primul caracter si apoi ele raman si pot fi recuperate cu soft specializat.
In tot cazul el trebuie sa isi faca loc pe C:\, i-ar trebui si defragmentare.