| Terrormonkey a întrebat:

Salut, am o problema cu driverul video, cand il instalez dupa restart nu mai imi apare desktop-ul si apare no signal pe monitor.
Daca las pc fara driver video imi merge, deci nu stiu ce sa ii mai fac si ma gandesc sa nu fie placa video dusa.
Daca las driverul video instalat cand pornesc pc apas F8 imi apar niste "artefacte" pe desktop(imaginea este foarte deteriorata).

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Dar pana acum ai avut acelasi driver?

| shannygelu a răspuns:

Monitorul tau este vechi si nu accepta rezolutia care se schimba cand pui driverul video schimba monitorul

| Emil_Andrey_1997 a răspuns:

Hmm ai putea incerca sa faci asta:
Dai click dreapta pe desktop-proprietati-settings-advanced-adapter-proprietati-driver si dupa dai update driver ca am mai patit si eu asta si mie mi-a mers.

| Terrormonkey explică:

Monitorul este acelasi, driverul video la fel si nu imi pot explica de ce nu merge.Placa video: Asus EN7300GT SILENT/HTD/256M