| kostygarabagiu a întrebat:

Am o problema cu ecranul la calculator. Mi se stinge din senin, adica mi se face negru (desi PC-ul lucreaza, adica se aude ca merge, nu s-a stins de tot). Dupa care sting monitorul si al aprind din nou si se porneste si dupa putin timp iar mi se stinge. Care ar fi cauza? Ce pot sa-i fac?
Mulstumesc. Anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Probabil cablurile de la monitor din spate. Am avut problema asta în trecutut, mi se stingea și se auzea un bâzâit din spate, i-am dat cu o soluție și am rezolvat problema. Dar, a venit și momentul să mi se ducă placa video. O zi bună!

3 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Pa este setat pe ecran economic adica sa se stinga sa nu consume asta se seteaza din windows sa il faci sa nu se mai stinga. acum nu stiu ce windodows ai cautama pe itsoft_2011 si til fac eu

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Poate sa fie si de la un program prea mare, prea puternic pentru pc cum e google chrome de la el la uni se stinge monitorul

| mcdeliric1 a răspuns:

Poate e cum zice itsoft, screed saver-ul, Sau poate e de la cablu din spate, verifica pinii de la el.