| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu google chrome mi se deschid automat (ocazional cam la 5-10 min) niste pagini care cateva dintre ele sunt pornografile cum ar fi gen cu League of Angeles 2 cu una care ii suge cioaca la unu si ma intreaba daca am peste 18 ani da ce pana mea ma imi arati poze si mai si intrebi.
Dar acestea se deschid chiar si cand am google chrome inchis.

CUM SCAP DE ELE! PLS RASPUNS RAPID!

FUNDA! tongue

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Ai un virus un adware mai exact.
Descarca de pe siteul oficial Adw Cleaner si fa o curatare.
Sau unul si mai bun Norton Power Eraser daca banuiesti ca mai ai ceva virusi. Asta sterge mai multe.Dar Adw Cleaner e special pentru adware.
Succes.

19 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ti-ai "cromat" calculatorul cu ceva virus big grin
Scaneaza-l cu un antivirus ca lumea (de exemplu "Eset online").

| Samariteanul a răspuns:

E posibil sa ai pc-ul virusat si sa-ti tot intre de pe o pagina anume

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Sa nu te mai uiti la pornuri pe xnxx ca de acolo i-ai luat

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Doua extensii iti recomand... popupblocker for chrome si adblock. nu o sa mai ai probleme de genul acesta

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru Ionut_Sur_1987):

Pai le am si nu prea ma ajuta.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Am folosist tot ce ati zis dar nu m-a ajutat nimic.

| Ionut_Sur_1987 a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul si gata, si pe viitor grija mare ce programe instalezi si pe ce site-uri navighezi

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru Ionut_Sur_1987):

Nu stiu cine m-a ajutat le-am incercat pe toate dar stau de o ora jumate si nu a aparut nimic. thanx

| rrrp a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Daca ai rulat malware bytes le-a scos. ala e un plugin de browser dar daca dai ok acolo instaleaza si multe alte chestii.

in concluzie citeste inainte sa dai ok pe toate cele (sau cel mai bine nu mai da deloc).

si instaleaza un antivirus. daca sta avastul mai mult. asa sta el la inceput, e normal. daca ai multe pe hdd sau un calc mai slabut are de rumegat. (asta ca am vazut ca ai mai pus o intrebare).

si dezinstaleaza malware bytes acum.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru rrrp):

Am dezinstalat dar cam cat ar trebui sa astept la avast am undeva la 250 gb din 500 gb.

| rrrp a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Depinde si de cat de multe fisiere sunt. sa zicem o ora, doua. depinde si de procesor.

se poate sa stea si mai mult prima oara. la scan settings lasa l default. nu umbla acolo.

sa zicem ca daca dupa o ora doua ramane la 0%, atunci e ceva in neregula...

unii zic ca au stat si 8 ore dar cu hdd mare si probabil ca aveau si un calc mai vechi. nu stiu daca e cazul.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru rrrp):

4 gb rami, 1.8 frecventa procesor si e i5 (si are placa video integrata), si placa video nu stiu daca conteaza e un geforge 710 m

| rrrp a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Pai asta e relativ nou. deci daca in 2 ore nu se misca incearca sa l reinstalezi. nu stiu ce sa zic mai mult. daca procentele cresc inseamna ca face ceva si poti sa l lasi intr o noapte sa rumege.

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru rrrp):

E 4 % cam greu fata de 360 total security =\

| rrrp a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Si vezi uac (user account control) sa fie pe default (notify me only when programs try to make changes to my computer).

pentru ca probabil l a dat la minim un program de alea.

| hitlerflorea1 a răspuns:

Am sa fiu cel mai amuzant
sterge system 32 ca merge mai bine pc ul

| DJAGERnout228 a răspuns:

Incearca sa dezinstalezi, si sa instalezi din nou, daca nu merge,
intra pe link-ul acesta chrome://settings/ si lasa motorul de cautare doar google, si Search engine management(sau asa ceva) lasa tot google

| TwoSlicesPizza a răspuns (pentru DJAGERnout228):

Am facut si asta nu a functionat =|

| rrrp a răspuns (pentru TwoSlicesPizza):

Https://www.malwarebytes.com

instaleaza versiunea free, da scan si scoate tot ce gaseste, apoi dezinstaleaza l. (s ar putea sa si dea restart deci lasa l pana scoate tot)

si instaleaza un antivirus. avast e free si light, nu mananca multe resurse. daca vrei unul cu bani kaspersky.