| Rony56 a întrebat:

Salut, am o problema cu laptop-ul. Acum cateva zile a inceput sa mearga foarte prost. Pe Team Fortress 2 aveam 40-50 de FPS si dupa a inceput sa mearga la 10-20 FPS. Si cand mai stau pe internet imi merge greu. Am incercat sa reinstalez jocul, am pus config-urile dar nu merge. Si asta se intampla la orice joc.
Laptop-ul (e vechi de 4 ani)
2 x 2 GB RAM DDR2 800 MHZ
Intel GMA 4500M
Procesor Pentium-Dual Core 2.1 GHZ

Stiu, e un laptop mai slabut si nu vreau raspunsuri gen: i-ati alt Laptop / PC. Dar mai stau un an cu el si dupa imi iau altul dar daca mergea la inceput la 40-50 FPS vreau sa imi mearga si acum. Am toate driverele instalate si sunt toate la ultimul update. Am mai vazut pe net ca ar trebui sa scot procesorul si sa il curat de praf, dar nu prea stiu cum se face si nu am chef sa merg la un Service.

Ma puteti ajuta? Funda.
Si inca ceva: Laptop-ul merge cat poate el de repede, folosesc CCleaner fac orice sa mearga cat mai bine, deci nu-mi dati niste programe inutile cum ar fi Game Booster, credeti-ma, l-am incercat si e o prostie.

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Instaleaza
http://www.alcpu.com/CoreTemp/
si vezi ce temperatura iti da. Daca e prea grav, pune-i niste pasta termica, adauga-i un cooler, ceva numai sa se raceasca. Asta ar putea fi principala cauza daca zici ca iti sacadeaza.
Sunt multe filmulete:
https://www.youtube.com/watch?v=0yyEVSkz_0M
https://www.youtube.com/watch?v=i7Ev0AepAmY

| mgtow a răspuns:

Ultima solutie e sa reinstalezi windowsul.

| Rony56 explică (pentru mgtow):

Nu vorbi prostii, am incercat asta.

| mgtow a răspuns (pentru Rony56):

Inseamna ca e varza leptopul tau daca ai reinstalat windowsul si nu merge bine.

| YoStriker a răspuns:

Eu as zice sa refaci windows exact cum zice si sofer

| Rony56 explică (pentru YoStriker):

Citeste inapoi intrebarea si gandeste-te la ce am spus. La inceput 40-50 FPS, apoi 10-20. Daca laptopul meu e atat de varza de ce la inceput imi mergea la 40-50 FPS, si mi-a mers asa 3-4 luni. Am incercat sa intru pe Minecraft si merge la fel de bine ca inainte, dar ce se intampla cu Team Fortress 2. Oricum, nu mai conteaza. O sa fac tot posibilul sa cumpar unul de Black Friday. Asta care il am are taste rupte si nu prea merg. DAR, imi poti spune ce sa intampla cu Team Fortress-u'?