| BoByCooL221 a întrebat:

Am o problema cu laptopu..cand l-am cumparat scria ca are 3, 6 ghz dar cand l-am pornit avea doar 2, 6 ghz...Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma! dDAU FUNDA@@

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In acte ce scrie? Oricum, daca l-ai cumparat online poti renunta la el in 14 zile sau sa ceri altul.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate nu ai citit tu bine ce scria. Ca nu prea are cum. De unde l-ai cumparat?

| Jipa95 a răspuns:

Aproape toate laptopurile pe care le cumperi in ziua de astazi au procesoare cu tehnologie turbo boost ceea ce duce procesorul de la frecventa stock in cazul tau 2. 6ghz la 3. 6ghz
https://www.youtube.com/watch?v=H4ryOzIZvpQ

| K0sti a răspuns (pentru Jipa95):

In niciun caz de la 2.6 la 3.6!

| Frank51 a răspuns:

Nu ai fost tu atent, este imposibil sa se schimbe frecventa de baza. Practic procesorul este construit pentru frecventa respectiva si nimic nu il poate ajuta sa o mareasca. Totusi, poate 3. 6GHz este frecventa turbo pe care o poate atinge, daca ne dadeai un model sau mai multe detalii atunci te lamuream dar nu ai facut-o.