| CAsianBoss a întrebat:

Am o problema cu laptopul meu. Are placa video integrata deci isi ia memorie din memoria RAM. Memoria maxima dispusa sa o ia din RAM poate fi adjustata din BIOS. Problema e ca am phoenix trustcore setup utility(bios) si in acest Bios nu gasesc de unde poate fi adjustata memoria. Ma puteti ajuta? Dau funda cu siguranta.

3 răspunsuri:
| robytoby a răspuns:

Incearca sa gasesti Video Memory in BIOS, daca nu gasesti, inseamna ca nu ai optiune pentru shared memory si trebuie sa mai adaugi sau sa schimbi memoria RAM cu una mai mare de 1GB, dar daca procesorul placii video este slab nu faci nimic.

| CAsianBoss explică (pentru robytoby):

Am ram de 2 gb

| robytoby a răspuns (pentru CAsianBoss):

Daca placa video este slaba, nu ai ce sa-i faci.