| adyta007 a întrebat:

Salut, am o problema cu monitorul, cand il pornesc apar niste purici colorati, apoi calculatorul se restarteaza dupa aporximativ 5 minute de stat si nu mai are nici o problema. Mentionez ca am placa video nVIDIAI GeForce GTX 460, 1024 MB, GDDR5. M-am gandit ca poate fi de la mufa monitorului care este VGA. Cine ma poate ajuta?

6 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Daca ai placa video onbord intra in bios si activezo.
daca nu iti face la fel e din cauza placi video banuiesc ca are cooler pe ea fiind la puterea de 1024 MB sfatul meu inlocuieste coolerul cu altu ca cel vechi tinde sa te lase si daca in caz ai scapat placa video fara cooler poti sa scoti din buzunar vreo 2 mil daca nu mai bine de 2 milione. daca mufa monitorului e VGA vezi ca sunt adaptoare din HDMI in vga poate so fi defectat iesirea VGA incearca cu acel adaptor daca nu face la fel lasa-l asa dar schimbai si coolerul sa fii mai sigur.
P. S m-am uitat pe net cum arata placa video si singura problema pare sa fie coolerul care nu mai face fata daca ai scpat-o fara cooler ii poti spune adio ca o arzi eu am ars un GT 8800 ca am scapato fara cooler si cam aceleasi simptome avea si placa mea video

| nonny50 a răspuns:

Daca il ti la frig... poate asta e cauza!

| BrD a răspuns:

N'are legatura cu monitorul. Oi fi luat vreun virus. Incearca un reinstal la windows.

| funxhouse a răspuns:

Poate monitorul nu este compatibil cu unitatea, sau a luat apa happy

| aditilica a răspuns:

Pixeli morti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calculatorul are o saptamana, a fost cumparat de Craciun din magazin, deci nu vad care e problema.