| wizzkidon a întrebat:

Am o problemă cu mouse-ul. Atunci când îl conectez pe laptop, functionează fără probleme. Problema e că după 30 de minute sau chiar mai puțin, nu mai merge deloc dar țin să precizez că rămâne conectat, lumina de la mouse e aprinsa. E un pic ciudată situația și spun asta pentru că nu e de la mouse. Dacă dau restart la laptop, funcționează fără problem iar după aproximativ 30 de minute, nu se mai mișcă click-ul deloc. Repet, nu e de la mouse, am încercat și cu alt mouse și face la fel.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci deviruseaza calculatorul, poate de virusi, poate trebuie reinstalat windwsul pentru da undeva o eroare si ingheata mousul.

| AlexandruBGD a răspuns:

Fa setarile la mouse din PC. Cea mai buna solutie.
>Sper sa-mi acorzi funda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruBGD):

Ce setari sa faca la mosue din pc? Explica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexandruBGD):

Probabil mousul are un defect.Cauta alt mouse pe la prieteni pentru o zi si verifica dac si cu acel mouse face figuri. Daca nu face, atunci mosul tau e de vina, nu pc-ul sau altceva.Il schimbi, cumperi altul ca sunt ieftine.

| wizzkidon explică (pentru anonim_4396):

Am încercat cu destule mouseuri, de la diferite firme. Dar la fel face.

| wizzkidon explică (pentru AlexandruBGD):

Explică-mi și mie la ce te referi că nu m-ai lămurit deloc.