| Prtio a întrebat:

Salut, am o problema cu My Computer-ul, mai exact apas pe el sa se deschida si nu se deschide, imi apare in task bar ca s-a deschis dar pe ecran nu-mi apare nimic. Solutii?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Ar exista mai multe cauze probabile :
1. Unul din procese nu permite ferestrei sa se deschida. Incearca sa pornesti calculatorul in Safe Mode.

2. Fisiere importante corupte. Ruleaza comanda "sfc /scannow" din CMD

3. Un virus/ alta cauza. Oricum, o reinstalare de windows ar trebui sa rezolve problema. Nu poti muta fisierele importante pe un Stick? Poti folosi un Live CD OS.
Daca gasesti o rezolvare sa ma anunti, sunt foarte curios...
O seara buna!

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un restart și vezi e la fel?

| Prtio explică (pentru sierra1):

Am dat de vreo 3 ori si tot asa face

| sierra1 a răspuns:

Dar altfel, celelalte, functionează?

| Prtio explică (pentru sierra1):

Da, restul jocurilor si aplicatiilor de pe pc merg, doar my computer nu merge

| Prtio explică (pentru PainTech):

Ok. Mulțumesc pentru aceste soluții, daca este vreuna dintre acestea solutia corecta îți vo da fundă!

| sierra1 a răspuns (pentru Prtio):

Start, scrie explore și alegi file explore

| Prtio explică (pentru PainTech):

Gata, am rezolvat prin metoda 1. Safe Mode!
Mulțumesc!

| PainTech a răspuns (pentru Prtio):

Ar exista mai multe cauze probabile :
1. Unul din procese nu permite ferestrei sa se deschida. Incearca sa pornesti calculatorul in Safe Mode.

2. Fisiere importante corupte. Ruleaza comanda "sfc /scannow" din CMD

3. Un virus/ alta cauza. Oricum, o reinstalare de windows ar trebui sa rezolve problema. Nu poti muta fisierele importante pe un Stick? Poti folosi un Live CD OS.
Daca gasesti o rezolvare sa ma anunti, sunt foarte curios...
O seara buna!

| PainTech a răspuns:

Salut!
Incearca sa deschizi My Computer folosind combinatia de taste "Win" + "E". Daca nu functioneaza, reporneste calculatorul.

| Prtio explică (pentru PainTech):

Le am incercat pe ambele si tot asa face

| Prtio explică:

Am dat restart de vreo 3 ori si am folosit si combina ția Win+E dar nimic tot asa face