| RaduZ20 a întrebat:

Am o problema cu NAT Type-ul pe windows 10. La "Xbox networking" imi apare la Nat type: Strict. Cum sa fac sa fie Open? Am dat fix apoi check again dar tot nu a mers. Apoi am facut mI multe modalitati prin cmd dar tot nu a mers...alta solutie?

1 răspuns:
| RainbowThanos a răspuns:

Intra la setarile router-ului si cauta categoria „port forwarding", „virtual server", sau „nat". Pe acolo ar trebui sa gasesti „upnp-ul". Asigura-te ca e bifat.