| Onethreeonetwo a întrebat:

Salut, am o problema cu pc. Se inchide brusc( nu se restarteaza, se inchide). Mi-am cumparat de curand componente mai bune decat cele de dinainte, acum am : AMD athlon 64 x2 dual core 2.0 ghz, 1 gb ram, placa video nVIDIA geforce 210, hdd 160 gb, iar placa de baza nu stiu ce model e, insa e mai noua... mi s-a zis ca se inchide deoarece sursa este prea slaba pentru configuratia pe care o am acum sau trebui sa ii dau update la bios(iar eu nu stiu de unde). De la temperaturi nu este deoarece am schimbat pasta termoconductoare si am curatat cooler-ul. E posibil sa fie stricata placa de baza sau altceva? Daca e de la sursa, ce surse imi recomandati? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Verifica daca toate ventilatoarele pornesc (sursa, procesor, video) si verifica temperatura procesorului cu speccy.

https://www.piriform.com/speccy/download/standard

| Amegadaisuki a răspuns:

De pinde ce sursa ai acum una de 500 ar fi perfecta pentru ce ai zis tu aici big grin Succes happy

| Kidnapper a răspuns:

Ia o placuta de 4gb ram, dai ai grija sa fie compatibile gen daca ai pe ddr2 placa de baza atunci ia pe ddr2, daca ai pe ddr3 ia pe ddr3, un har disk mai mare si preferabil pe 7200rpm acum legat de problema cu inchiderea pc-ului
ia, o sursa de 500w, dar nu lua ori ce prastie de 80 de lei, daca nu stii pe care sa o folesti adauga=ma pe skype natler 492 si discutam in privat

| Onethreeonetwo explică:

Deci problema e de la sursa? Nu poate fi de la altceva?