| EU13Nmc a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-ul. Aseara cand incercam sa il aprind scotea un sunet foarte subtire si lung apoi se stingea si apoi de la capat, dimineata l-am deschis si am schimbat ramul in alt port, dupa asta a inceput sa se auda 4 beep-uri iar apoi s-a stins, am incercat sa schimb pasta termoconductoare, dupa asta nu s-a mai aprins deloc fara nici un sunet... ce e de facut?

Răspuns Câştigător
| Țoglă a răspuns:

Prima data erau de vina rami, dupa ce ai schimbat pasta vezi sa fi conectat toate firele

| EU13Nmc explică (pentru Țoglă):

Da am conectat toate firele.

7 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Incearca sa mergi la un service si te rezolva ei. Ca asa poti sta ore intregi sa testezi solutii de pe net fara sa rezolvi ceva.

| Țoglă a răspuns:

Sursa e problema, schimb-o.

| GabrielDaniel01 a răspuns:

Nu se mai aprinde nimic? verifica toate alea sa fie conectate, butonul din spate de la sursa absolut tot

| EU13Nmc explică (pentru GabrielDaniel01):

Acum se aprinde dar acum scoate 3 beep-uri pauza 3 beep-uri si nu da semnal video doar pc-ul ramane pornit pe durat beep-urilor

| GabrielDaniel01 a răspuns (pentru EU13Nmc):

Rami sunt de vina, incearca sa ii stergi cu spirt daca nu incearca alti, sau daca ai 2 lasa cate unu

| muclesboy a răspuns:

Se pare ca ti s-a ars sursa. Ai simtit vreun miros de ars, ceva fum prin incapere?