| Dani_Ionuț_2001 a întrebat:

Salut.Am o problema cu Pc-ul. Cand il aprind intra in "power saving mode" apoi isi dă rr si nu se mai aprinde monitorul, dar unitatea functioneaza. Este de la Hard?
Cine imi poate spune?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Monitorul functionează? L ai probat singur fara unitate? Baga l in priză monitorul, si vezi daca merge, daca merge, i ti va arata pe ecran no signal input, atunci clar e din unitate intră in protectie monitorul cind il conectezi la unitate, cum au zis si băietii e placa video. Succes.

| Roxin a răspuns:

Salutare!

Power saving mode? Asta e la monitor. Mai exact, banuiesc ca unitatea nu trimite semnal video catre monitor. Incearca sa bagi din nou cablul de la monitor si verifica daca nu s-a rupt vreun pin. Daca nici asa, deschide unitatea, scoate RAM-ii si pune-i din nou. Daca nici asta, schimba placa video.

O zi buna!

| Dani_Ionuț_2001 explică:

Imi poti spune cum se pun corect pini? Cred ca de la ei este problema

| Roxin a răspuns (pentru Dani_Ionuț_2001):

Pai verifica mai intai daca sunt intacti. Daca nu s-a rupt vreunul. Corect ii pui dupa forma mufei...e un fel de trapez. Numara gaurile din mufa din PC si numara pinii din mufa monitorului. Vezi daca coincid. Daca totul e ok, problema e fie placa video, fie nu iti mai booteaza de la rami.

| Dani_Ionuț_2001 explică:

Nu este nici un pin rupt.