| alex2009 a întrebat:

Salut am o problema cu pc-ul folosesc anti-virusul webroot cand am deschis pc-ul ma avertizat anti-virusul ca am un virus am dat ok si am bifat casuta sa nu mai apara acel mesaj si dupa acest lucru am observat ca nu mai pot deschide partitiile dau sa deschid o partitie si imi apare acel panou care ma intreaba cu ce program vreau sa deschid. Ce oare s-a intamplat? Oare s-a sters un fisier din windows? Ce pot face ca sa fuctioneze? Ma puteti ajuta? Acum o sa dezinstalez anti-virusul poate el bloceaza acest lucru. Multumesc

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu am auzit de antivirusul ăsta. Dar dacă tot ai dezinsatlat antivirusul descarcă Avira antivirus free de aici:
http://www.free-av.com/
şi dă-i o scanare cu antivirusul ăsta. Şi eu îl folosesc şi face treabă foarte bună când vine vorba de detecţie şi protecţie de viruşi şi plus de asta se actualizezează zilnic la o oră anume. E posibil să fi infectat cu ceva drăcovenii de viruşi şi dacă nu ai avut succes nici cu asta încearcă cu BartPE (nu mai ţin minte linckul da îl găseşti pe google sau pe DC precis) şi încearcă să recuperezi datele din PC appoi dă-i un fresh install la Windows că nu prea mai ai ce îi face din câte ai descris mai sus. Sper că ţi-am fost de folos. Succes

| iulyan a răspuns:

Mai... poti deschide partitiile...numa tresa dai click dreapta>open.sau explore, dar asta nu o sa se rezolve numa daca reinstalezi windowsuhappy

| cornel a răspuns:

Pai.nu cred ca ai bun antivirusuthinking
formateazalhappy

| caravaggio a răspuns:

Dai o verificare de erori pe partitie - click dreapta pe partitie->properties->tools->error check-> check now - asa faci cu fiecare partitie ar trebui sa isi revina. in prealabil scaneaza partitiile cu un antivirus bun. recomand http://www.eset.com/online-scanner si http://www.bitdefender.ro/scanner/online/free.html

| LoreEm a răspuns:

Cred ca tia cazut windosul trebuie sa il instalezi din nou!