| Intrebari373626 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul meu, adica pc-ul porneste totul este ok, dar nu arata nimic pe monitor (am verificat ramii, praful, sursa, monitor, am scos si aceea baterie pentru 10 minute si am bagat-o la loc) + aceeasi problema are si vecinul meu. Ce poate fii?

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placa video

| Intrebari373626 explică (pentru RAY):

Daca asta ár fi problema, se poate repara placa videó?

| RAY a răspuns (pentru Intrebari373626):

Schimba

| Vladut2000L a răspuns (pentru Intrebari373626):

Se poate dar nu prea merita depinde de placa video daca este o placa video mai scumpa de 800 de lei da asa nu merita, te duci la magazine care vand componente si intrebi sau pe olx in orasul tau poate e cineva care repara.

| Intrebari373626 explică (pentru Vladut2000L):

Ám rezolvat, Era placa videó s-a dus(are 6 ani), sí mi-s-a dus sí hard diskul, mersi de ajutor

| cfrtobias a răspuns:

Cablu de la monitor ai incercat sa scoti din unitate si sa bagi inapoi?

| Vladut2000L a răspuns:

Contecteza monitorul la placa de baza nu la placa video adica la cea integrata daca face la fel incearca cu alt monitor sa vezi daca primeste semnal video.

| Intrebari373626 explică (pentru Vladut2000L):

Ám incercat lá placa de baza sí inainte de probléma asta sí tot nu arata nimic(folosesc hdmi)