| Sorinlelele a întrebat:

Am o problema cu PC-ul nou, mai exact are probleme cand se conencteaza cu unele monitoare, cand intru in bios nu imi afiseaza biosul,iar cand windows-ul porneste nu imi arata chestia aia de loading,ma baga direct sa pun parola, eu intru in bios,dar nu il afiseaza, iar la unele jocuri, jocul merge dar imaginea ramane blocata, dar nu mereu. Care ar putea fi problema?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Problema ta este din setarea /functionarea regimurilor video.
Cauta un monitor in care poti vedea BIOS-ul, intra in BIOS si verifica setarile video.
Prin incercari poti gasi configurarea cu care sa se vada si modul de lucru "text" si "VGA" pe cealalte monitoare (pe care nu s-au vazut inainte).
De asemenea, poti incerca si schimbarea placii video.

| JicaContra a răspuns:

Nope, ai problema cu MONITOARELE
unele monitoare pur si simplu nu mai suporta rezolutii mici si/sau modul text asa ca in momentul in care intrii in bios nu ai imagine pentru ca MONITORUL NU POATE, nu calculatorul