| mafiotu987 a întrebat:

Salut.Am o problema cu pc-ul se restareaza în contiu îl aprind își da restart ce poate avea

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Tind sa cred ca e de la memoria ram. O noua placuta de memorie ram (acelasi tip, de preferat aceeasi frecventa) ar putea rezolva problema.
Producatorul conteaza mai putin.
Daca nu stii ce DDR e (DDR1/DDR2/DDR3/DDR4), te uiti in manualul placii de baza sau pe site-ul producatorului acesteia, ca sa afli ce tip de rami suporta si la ce frecventa.

3 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Ori se incinge procesorul foarte mult si se opreste ori e ceva miscat in el. Verifica tot minutios, nu stiu ce sa zic nu m-am intalnit cu astfel de problema!

| mafiotu987 explică (pentru Mary012):

Acum as avea o alta problema unitatea se aprinde dar nu apare nimic pe monitor

| Mary012 a răspuns (pentru mafiotu987):

Si se mai aude BEEP-UL cand porneste?