| JohnnyClau a întrebat:

Am o problema cu PC-ul unui prieten, cand bag CD cu windows, ii dau sa Boot-eze si imi apare eroarea asta : " STOP:c0000221 Unknown Hard Error\Systemroot\System32\ntdll.dll " si nu imi mai apare nimic. Ce pot face ca sa reinstalez windowsul, sau cum pot repara problema! Vreau raspunsuri concrete nu raspunsuri de genu " cauta pe google" sau etc.

1 răspuns:
| ThinkSTR8 a răspuns:

Salut, faci un al CD cu windows si il lasi pe asta deoparte.Intotdeauna, la errori pe care le arata dupa,, Press any key to boot from cd..." se incearca alte versiuni de windows, dupa se probeaza partea hardware. Incearca sa scrii CD-ul la o viteza mica-medie (x8-x16) si foloseste numai CD-uri noi.