| Floare_Deni_1995 a întrebat:

Salut am o problema cu pcul, monitorul nu schiteaza nici o imagine scrie doar" No video input" desi cablul este conectat LA placa video iar aceasta este cuplata bine in slot, am probat alt monitor, alta sursa, alta placa video, dar problema este LA rami cred eu, nu am unde sa ii probez pentru a ma asigura ca nu sunt arsi, am scos ramii din unitate in timp ce era conectata la priza, iar acum in unitate se aud 2 beepuri rapide una dupa alta care se repeta LA fiecare 3 secunde, am uitat sa mentionez ca si placa de baza functioneaza perfect, LA fel si procesorul, condensatorii sunt in regula.
Sfaturi?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum sa scoti nene memoria in timp ce era in priza? Multa minte va trebuie! Daca a crapat controlerul de memorii, poti sa-ti iei adio de la placa de baza!

| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Daca ai scos ramii in timp ce mergea unitatea e cam grav... Du-te cu ramii undeva sa ii probezi. La cum ai facut tu, poate sa fie placa de baza duse, pot sa fie si ramii defecti.

| ciber a răspuns:

Da de la RAM am patit si eu la fel incearca sa misti placutele sau lasa doar una dai start si daca nu merge schimbi slotul