| andrei01110011 a întrebat:

Salut, am o problema cu sistemul de operare, mi-am instalat doua sisteme de operare pe acelasi pc (dual-boot) respectiv windows si linux. Am avut o problema cu tastatura si nu puteam sa imi selectez sitemul de operare asa ca mereu intra in linux. Am facut o prostie destul de mare, am intrat in GParted si de nervi am sters partitia windows-ului. Acum mi-am cumprat o tastatura si merge sa selectez sistemul de oprare dar am sters windowsul si am rams doar cu linux-ul. Daca se peicepe cineva va rog sa imi spuneti cum pot sa imi instalez windows-ul avand in vedere ca acum am doar linux. Am cd original de windows 10.
Am incercat sa bag cd dar nu recunoaste sau ceva de genul. Si am mai incercat sa sterg linux-ul ca sa nu mai am sistem de operare si poate ca asa mergea sa instalez doar windows-ul.

2 răspunsuri:
| Rommeo a răspuns:

Ti-ai stricat Grub-ul, Dar ce versiune de linux ai?

| Rommeo a răspuns (pentru Rommeo):

Spune ce linux si ce versiune de windows.