| anonim0006 a întrebat:

Am o problemă cu sunetul de la calculator! Am o problemă cu sunetul de la calculator! Mi-am instalat Windows 7 Ultimate pe 32 de biți.La început face acel beep,dar mai face un pârâit dacă aprind boxele. Driverele nu le pot instala nici automat,nici manual deoarece sunt ultimul model.Mi-am cumpărat și boxe noi, dar tot nu merge.Am încercat cu diverse programe să găsesc problema, dar ziceau că nu este nicio problemă.Am încercat foarte multe variante din calculator. Poate fi o problemă de sunet care ține de hardware? Dau fundiță pentru cel mai bun răspuns

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca nu ai probleme cu pc-ul, Windows-ul 7 corect tras nu-ti face astfel de probleme: el isi ia singur tot ceea ce are nevoie.

| andreimazureac a răspuns:

Buna.Cred cai dusa placa de sunet, am patit si eu asa inainte sa se arda placa se auzea acel parait si nu mai recunostea driverul il instalam si nu mergea.iti recomand aceasta placa http://www.emag.ro/......EB1Q3BBBM/ am dat 40lei pe ia si o am de ceva timp si sunt foarte multumit.sau incearca sa bagi windows 7 pe 64 biti.