| TheForceOfGames29 a întrebat:

Am o problema cu sunetul la PC... Deci, daca vreau sa ascult muzica, sa joc ceva sau sa ma uit la un film, sunetul merge perfect dar, poevestea se schimba daca bag castile. Cand am castile bagate sunetul se deterioreaza adica instrumentalul(background'ul) ca sa zic asa, se aude perfect dar, vocea celui/celei care vorbeste, se aude foarte incet si se aude ca si cum ar fi bruiat semnalul. Am windows 7 si nu situ din ce motiv nu pot gasi Realtek Audio Manager in PC... o.O. Si castile nu sunt de vina, am dat bani aiurea pe 3 perechi de casti de PC. Ce e cel mai ciudat e ca se aude perfect la casti de telefon.
P.S.: Fiecare pereche de casti are micorfon incorporat si castile de telefon nu au, Am avut o pereche de casti de telefon care aveau microfon incorporat(erau de la Nokia) Si aveau aceeasi problema ca cele de PC cu microfon. Deci s-ar putea sa fie de la microfon? Si daca da, imi puteti spune daca trebuie sa umblu la niste setari anume?
Multumesc.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai verifica o data daca mufa la casti este introdosa corect la calculator si apoi sunt niste setari intri in control panel si dai pe Realtek HD Sound Effect Manager nu stiu eczact cum se numeste pe windows 7 dar aolo ai niste setari pentru sonet sper ca team putut ajuta sa-mi supui cum ai rezolvat problema

| TheForceOfGames29 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca in windwos 7 nu am Realtek audio manager, de obicei aparea o fereastra cand conectam microfonul, si de acolo faceam setarile, dar nu mai apare acum...