| Razvyyy2014 a întrebat:

Salut,am o problema cu sunetul la windows7, sa va explic.
Ieri ma jucam si aveam castile bagate,dupa un timp m-am plictisit si am bagat boxele si am dat drumul la muzica.
Seara am vrut iar sa ma joc si acum sunetul se aude numai in casca stanga, am bagat si alte casti crezand ca s-au stricat alea si tot la fel se aude(castile la alt calculator merg).
Ce sa ii fac?

2 răspunsuri:
| Jhonny22 a răspuns:

Salut, asa se intampla cand ai driverul la placa audio de la windows, incearca si baga-ti tu manual driverul pentru placa, apoi ii poti face tu setarile, sa fie mono sau stereo, asta e problema ta acum, driverul tau care ti la instalat windows-ul automat, foloseste mono, pentru ca jack-ul de la casti sau boxe nu st la fel intre ele, si defecteaza driverul daca nu e original :p ti-am explicat babeste sa intelegi happy

| Razvyyy2014 explică (pentru Jhonny22):

Nu mai am driver-ul original.