| Jimmy69 a întrebat:

Am o problema cu sunetul, nu imi mai merge! Mi-am bagat nasul prin setari ca sa-mi fac microfonul sa mearga si acuma nu mai merge deloc sunetul...

Cand dau la iconita de sunet imi apare un device ciudat : SPDIF Interface (Tx0)

Am win 7 64 bit

1 răspuns:
| antonG a răspuns:

SPDIF e cu totul altceva, e o iesire digitala, nu ai treaba cu ea. Cand ai bagat mufa boxelor, ai ales varianta iesire digitala in loc de speakers.

Da click dreapta pe iconita de volum din dreapta, intra la playback devices si seteaza default device Speakers. Eventual intra in setarile de la placa de sunet si alege pentru mufa in cauza sa aiba functia Speakers, nu SPDIF.