| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema cu tableta mea VONINO OTIS QS am pus-o odata peste noapte la incarcat pana dimineata si nu imi mai pornea imi ramanea in ecranul de start android si nu as vrea sa o duc la reparatii vreau sa stiu cum pot sa ii fac frimware am descarcat de pe site-ul original frimware-ul lui original si am descarcat livesuit am selectat frimware-ul si atunci cand trebuie sa tin apasat butonu de volum + si power nu imi arata casuta care trebuie sa pot formata tableta ce sa fac? eu nu stiu la faza asta cu butoanele sau sa fie criptata din firma?

3 răspunsuri:
| Sufletzelll a răspuns:

Daca nu merge din butoane faci asa. descarca adb de pe net, baga tableta la pc (sa ai bifat in tableta din setari developer 'usb debugging' apoi in adb bagi comanda asta adb reboot recovery. Te baga in recovery mode, acolo dai wipe data / cache. Reboot now si gata

| Michiō a răspuns (pentru Sufletzelll):

Am uitat sa spun ca nu are USB debugging bifat... se mai poate face ceva?

| Sufletzelll a răspuns:

Baga la pc si in cmd (trebuie sa ai adb) ia-l de pe net) bagi comanda reboot recovery, cred ca merge, acolo dai resetare totala, daca nu isi revine repui soft (update.zip ) de pe un card, tot din recovery mode. Incearca dupa metoda asta hard reset din butoane poate merge https://m.youtube.com/......tps?/watch