| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

Am o problema cu tastatura, ieri cand am inchis Pc-ul mergea perfect. Dar astazi cand am deschis pc-ul un mai merg unele butoane... Mai exact : (z, x, c, v, n, m si enter) ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| RoyalJakiro a răspuns:

Click dreapta My Computer - > Properties -> Device Manager, si aici gasesti lista cu componentele si driverele instalare. Daca iti arata semnul "!" asta inseamna ca trebuie instalat driverul pentru componenta respectiva. Daca nu apare acest semn, atunci inseamna ca driverele sunt instalate. O problema posibila ar fi vechimea driverului. Tot in Device Manager treuie sa gesesti Keyboards. Click dreapta si Update Driver Software. Dacanu Windows Update nu gaseste o actualizare a driver-ului respectiv, asta inseamna caai toate actualizarile la zi. O posibila reinstalare a Windows-ului a rezolva problema. Daca nici asa nu merge, atunci problema este tastatura. Daca iti mai pot fi de folos, sunt aici. Bafta!

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru RoyalJakiro):

Frate,mersi pentru ajutor dar am ajuns la concluzia ca trebuie sa imi iau alta tastatura...o am de 3 ani pe aia si acum e timpul sa iau alta..pt 30 de lei a rezistat destul

5 răspunsuri:
| RoyalJakiro a răspuns:

Incearca tastaura la un alt pc, daca nici asa nu merge, tastaura e problema. Daca functioneaza, atunci e o problema din windows. Unele windows-uri cer instalarea unui anumit driver pentru tastatura. Verifica in Device Manager daca sunt toate driverele instalate. Daca sunt toate instalate, verifica din nou in Windows Update daca exista actualizari specifice tastaturii. Daca nu exista actualizari pentru driver-ul respectiv, atunci instaleaza unele actualizari ale Windows-ului care se gasesc in Windows Update. Daca chiar nici asa nu merge, o reinstalare a OS-ului ar trebui sa rezolve problema. Sper ca am fost de ajutor. Bafta!

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru RoyalJakiro):

Imi poti zice te rog unde dau sa vad driverele? La windows update am totul instalat

| RoyalJakiro a răspuns:

Cu cea mai mare placere. Dat fiind faptul ca tastaura are o vechima substantiala, este ceva normal sa aiba probleme. La acea suma de bani a rezistat destul de bine, daca este si folosit zi de zi. Mersi pentru funda. Bafta!

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru RoyalJakiro):

Am luat o tastatura noua si merge perfect. Mersi mult de ajutor. O seara faina sa ai! happy