| BanaAndrei a întrebat:

Salut,am o problema cu telefonul meu, e destul de bun dar defiecaredata cand ma joc (last day on Earth) imi iau crash cu setarile pe low (Android 4.4.4) ma gandesc ca poate din asta e da nici update nu pot Inca (aveti un feel de aplicatie anti crash pentru jocuri) PLS

1 răspuns:
| Signori_Gianmario_1993 a răspuns:

Degeaba ai telefon bun, daca ai versiune Android (prea) veche. Daca ai facut deja o data upgrade din setari la Android, teoretic nu mai ai ce face. Practic, poti sa iei un SD Card, descarci o imagine cu versiunea de Android pe care o vrei, intri in BootLoader-ul telefonului (acest lucru se face cu telefonul stins, apasand pe butonul power si volume + in acelasi timp), dar o sa fie destul de greu sa faci de unul singur. Daca vrei sa faci asa ceva sa stii ca eu NU SUNT ABSOLUT DELOC RESPONSABIL DE DISTRUGEREA TELEFONULUI TAU. Asa ca fii chibzuit!