| FanMicroVolts12123 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu HTC Desire. Se duce foarte repede bateria la el si nu umblu mult pe el in doua zile trebuie sa il rencarc. Ce pot face sa nu se mai duca asa de repede bateria la el?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

"In doua zile trebuie sa il reincarc"
Doua zilestraight face, pe mine nu ma tine nici 12 ore, doua zile e mult.
Daca il incarci odata la zi e destul de bine, mai ales ca smartphon-urile din zilele noaste consuma la greu, si e ceva normal.
Producatorul specifica ca telefonul ar trebui sa tina cam 6 ore daca stai pe el si 360 ore in stand by.

Deci nu e problema ca te tine 2 zile, in conditii normale.

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai internet poti sa-l pornesti numai cand ai nevoie. Alte aplicatii ar trebui dezinstalate daca ai multe.

| puscahoreangaion a răspuns:

Verifica tensiunea la borne sau schimba bateria

| Danutzul2000 a răspuns:

Cat l-ai tinut la incarcat prima data? atunci cand l-ai luat din magazin? daca l-ai tinut mai putin de 24 de ore bateria nu va tine foarte mult... daca l-ai tinut 24 de ore sau mai mult nu ar trebui sa faca asa

| Cozmaniuc a răspuns:

Nu e de la aplicatii sau altceva daca spui ca se duce foarte repede...(si astea daca le opresti, poti avea putin mai multa baterie). Probabil e bateria uzata...ar fi bine sa iei alta baterie

| ddutza a răspuns:

Nu ma prea pricep la asa ceva, dar telefonul meu se descarca deoarece aveam o sumedenie de aplicatii pe el. Am dezinstalat vreo 15 pe care nu prea le foloseam si a inceput sa se descarce mai greu.

| Luiz a răspuns:

Ai incercat sa-l lasi la incarcat pana e plin de tot?

| FanMicroVolts12123 explică (pentru Luiz):

Logic ca am incercat. Plus ca eu il las de la 8 seara pana la 9 dimineata crezi ca nu s-a incarcat?!

| Luiz a răspuns:

Sau asa este telefonul. Unele sunt facute sa stea mai mult(incarcate)si unele stau mai putin.De exemplu telefonul meu sta doar o zi incarcat si nu umblu pe el. Sper ca te am ajutat.