| GabrielSebastian1990 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu (Lenovo k6).De multe ori merge bine...dar, cateodata are o intarziere la atingere foarte mare.Intarzierea aceasta nu este o problema de obicei,dar,ineori cand am nevoie de precizie,sau cand am nevoie de un raspuns imediat al atingerii, este o problema foarte mare.Cum se poate rezolva?

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Nevroza a răspuns:

Posibil sa fie de la memoria RAM sau procesor. Incearca sa iti iei un optimizator pentru curatarea memoriei cache si a fisierelor reziduale. Daca nici asa nu merge e posibil sa fie de la soft. In cer mai rau caz, schimba telefonul. Bafta!

| GabrielSebastian1990 explică (pentru Nevroza):

Am mereu cam 700 MB de RAM cand nu folosesc absolut nimic... ceea ce e cam putin dat fiind ca telefonul are 2 GB de RAM...Cunosti vreo metoda prin care as putea elibera din memoria RAM?