| MaxTheDoge a întrebat:

Salut,am o problema cu telefonul, sau cu cablul de incarcare cred.Am un j6+ 2018 si nu incarca, am pus la alt incarcator si a mers, apoi am schimbat cablurile de la incarcatorul original la celalalt(care nu e al meu) si merge, cred ca e defectat cablul de la incarcator.
Am dreptate sau e altceva?

2 răspunsuri:
| Unanonimdepetpu a răspuns:

Cel mai probabil e defect cablul de alimentare, găseşti unul cât de cât bun la 30 40 lei.

| hardgsmro a răspuns:

Salut,
Cablul sigur este stricat si ai probleme si cu portu de incarcare din cauza umezelii s-a oxidat folosind un alt cable el face connexiune fii neoxidat in acelasi loc cu portul de incarcare, el trebuie curata cu un lichid specia sa nu mai fie oxidat,
servicegsm hardgsm.ro