| Dumitru_Sebi_1998 a întrebat:

Am o problema cu tv-ul. Am intrat din greseala la reglaj automat si mi s-au dus canalele : *Niciun canal memorat* (aveam 140 ) Am dat reglaj automat si mi-a gasit 63 de canale analog, nu digital cum e abonamentul. Acum vine intrebarea : Daca eu am 2 abonamente identice la 2 locuinte in acelasi judet pot sa copiez lista de canale de pe televizorul de pe care le am si sa le pun pe televizorul cu 63 de canale (sa mearga)? Mersi!

Răspuns Câştigător
| Adrian5575 a răspuns:

Nu poti sa copiezi lista de canale de pe alt abonament. Dar daca abonamentele sunt identice, nu vad la ce ar folosi, oricum.
Daca, in lista de canale, a avut si canale digitale si canale analogice, inseamna ca nu s-a facut corect programarea/cautarea canalelor.

| Dumitru_Sebi_1998 explică (pentru Adrian5575):

Pai si cum ar trebui sa fac daca am dat pe reglaj automat : cablu - analogic si digital, dupa am incercat si digital? Mi-a gasit doar 63 din 140 pe care le aveam inainte...1

| Dumitru_Sebi_1998 explică (pentru Adrian5575):

Am incercat si la cautare rapida : frecventa 322000, modulatie 64 qam, rata simbol 6900. Tot 63 de canale a gasit

| Dumitru_Sebi_1998 explică (pentru Adrian5575):

Am reusit dupa ani si ani laughing)