| anonim_4396 a întrebat:

happy Am o problema cu un driver la placa de sunet (integrata).Am incercat sa instalez driverul cu optiunea aceea din "Device Meneger", faza buna e ca la gasit pe net pe site-ul lor sau habar nu am unde si la instalat insta la sfarsit imi da o eroare de genul : "Cannot Start this Hardware - There was a problem installing this driver: C-Media AC97 Audio Device"straight faceAm folosit si 3DP Chip ca sa gasesc driver-ul, programul asta imi spunea ca imi trebuie versiunea 5.12.1.50, la fel,l-am instalat dar placa de sunet tot nu merge,eu cred ca driverul nu se instaleaza cum trebuie,nu stiu ce sa ii fac,in Device Meneger imi apare ca si cum ar fi instalat,are iconita aceea cu difuzorul dar cu un semnul' mirarii pe ea! Va rog foarte mult,cine se pricepe la capitolul drivere si la PC in general sa imi trimita un mesaj cu ID-ul de mess, am si poze facute cu problema in cauza!straight faceMultumesc!happy

Răspuns Câştigător
| uRage a răspuns:

Http://drp.su/ru/download.htm
DriverPack Solution 12.3 Full
este gratis si iti va arata toate draeiverele care trebuie sa le instalezi

| CannabisFan a răspuns (pentru uRage):

Super tare programul asta!big grinTi-as da 100 de funde daca as putea, mersi mult!laughingTot odata am aflat ca placa de sunet nu era C-Media ci Realtek, am instalat si placa de retea, am 2 iar cea separata nu ii gaseam driverul si am mai instalat si cea de a-2-a placa de sunet care inainte nu mi-o detecta, super bun programul, v-il recomand tutoror!winking

| uRage a răspuns (pentru CannabisFan):

big grinbig grin

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai daca are lamaie pe el e clar ca nu s-a instalat si nu e driverul care trebuie. Eu unul nu inteleg de ce nu va duceti la producator sa va luati driverele de acolo? E asa greu sa-ti cauti placa de baza si sa-ti iei driverele care trebuie?