| Anton1242467 a întrebat:

Salut, am o problema cu un iphone 12, am avut capacul de pe spate spart si l-am dus la un service sa mi-l inlocuiasca si omul cand a scos capacul mi-a lovit putin bateria adica o facut o gaura mica in ea, se poate intampla ceva?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| outsidethebox a răspuns:

Ar trebui verificat cu un "alt specialist", sau precum spun fact check-erii, "specialist-specialist" daca gaura este intr-adevar in baterie sau intr-un invelis exterior al bateriei cat si evaluarea daunei, daca este corpul bateriei gaurit...

| Emanuelak47 a răspuns:

Bateriile de telefoane sunt destul de sensibile mai ales cand sunt incarcate, la orice fisura poate lua contact cu oxigenul din aer si pot provoca reactii chimice cu lithiu din ele si pot exploda sau lua foc