| Costel_Descultu_1981 a întrebat:

Am o problema cu un laptop ce are instalat windows 8. Nu reusesc sa mai intru pe pagina de web sau sa deschid orice aplicatie ce necesita conectare la internet in afara de messenger.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi precis că primești internet de la furnizorul de servicii de internet, și ai driverii de internet instalați atunci:
Verifică dacă ai conexiune la internet.
Acest lucru se poate observa ușor vizualizând dacă iconița aceea din tray(lângă ceas) ce seamănă cu un monitor este tăiată cu un „x" roșu sau nu.
Verifică dacă ai creat o conexiune de internet.
Acest lucru se face dând click pe iconița aceea și apoi creând o nouă conexiune la internet, conexiune ce va fi „public"
Verifică dacă mufa de internet este conectată corect la laptop
În unele cazuri se întâmplă ca mufa de internet să aibă acea ureche de siguranță din plastic fie slăbită fie ruptă(de la uzură)
Dacă ai internet pe Wifi atunci verifică status-ul router-ului vizualizând starea led-urilor, și/sau intrând în meniul acestuia și verificând vizual dacă la internet status apare conected sau nu.
Succes

| K0sti a răspuns:

Virusi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici pe internet explorer?