| CIZu a întrebat:

Am o problemă cu un laptop g510. După ce s-a închis brusc refuză să pornească. Apăs pe buton, se aude că pornește, iar după 5 secunde se stinge. Uneori după ce se stinge încearcă iar să pornească, dar se închide imediat. Cum aș putea remedia problema sau măcar aveți idee de la ce poate fi?

1 răspuns:
| danutzu96 a răspuns:

Scoate bateria sa lasa-l fara baterie o vreme si chiar incearca sa il pornesti doar cu incarcatorul si fara baterie.
Daca tot asta face trebuie dus la un service bun pentru ca probabil a crapat bilele de sub cipset si trebuie facut reball.