| vlad_5833 a întrebat:

Salut, am o problema cu un lg ks365. el are ca memorie a telefonului 20 de Mb(adica putin) si mi-am pus un card de memorie(micro sd) de 2 GB.
acum problema e ca atunci cand vreau sa instalez un joc sau o aplicatie( facebook mobile de ex) imi da ca pot sa il instalez doar in jocuri si aplicatii. adica memoria telefonului.
daca instalez acolo imi ia din memorie si imi scade spatiul pe care pot sa il folosesc. pot face ceva sa instalez aplicatiile( si jocurile) in microsd? mersi anticipatbig grin

Răspuns Câştigător
| d3n1sutz4 a răspuns:

Eu am LG ks360.cam aceeasi filozofie cu 365.si,si eu ma lovesc de aceasta problema.m-am interesat si eu si din pacate am aflat ca jocurile sau aplicatiile nu se instala si salva pe memoria externa

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Nestle a răspuns:

Eu am avut un LG gt405 si cand intram in folderul cu jocuri puteam din optiuni sa le mut pe card.

| vlad_5833 explică:

PS.cardul se potriveste cu telefonul, imaginile si sunetele merg perfect(alex)
kyle am deja un folder others numai ca acolo cadn intru ma pune sa le instalez, aceeasi treaba.
si, nestle, din pacate nu am la optiuni sa le mut decat in aplicatii sau in jocurisad
trist, mersi oricum pentru raspunsuri

| selfie a răspuns:

Si mie mi se instaleaza in telefon.

| TatSergiu a răspuns:

Cardul nu se potriveste cu telefonulwinking uitate pe la locul de card daca nu scrie cumva ce fel de card e nevoie.winking funda :S