| Oni21 a întrebat:

Am o problema cu un memory card, nu pot sa sterg nimic de pe el. Iar cand incerc sa il formatez imi da eroarea "The disk is write protected"
Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| ToffyNR1 a răspuns:

Pai fi atent. Daca bagi cardul cu un slot din acela de bagat in cititorul de card,vezi ca ai pe marginea acelui slot un buton care merge in sus si in jos, undeva scrie LOCK, daca este pe LOCK, impinge de el, ca sa nu mai stea pe LOCK! Bafta!

| Oni21 explică (pentru ToffyNR1):

Multumesc,am reusit!
Era deja deblocat, dar nu mergea. L-am blocat si l-am deblocat din nou si a mers!

3 răspunsuri:
| ddeenniiddeennii a răspuns:

Iti trebuie un stic in care bagi cardul...si dupa il bagi in pc si le stergi!happy